MotorSporti Page 17

MotorSporti

Klubi i Automobilit të Shqipërisë organizoi fundjavën e kaluar garën e 3-të të Kampionatit Zyrtar të Go-Kart 2019. 25 pilotë dhe tre pjesëmarrës në Kategorinë Fëmijë dhuruan emocione dhe spektakël për dy ditë me radhë në pistën e Expocity...
Emocione, adrenalinë, gazi në fund, kthesat që kërkojnë shumë përqendrim, sfidë nervash dhe në fund shtrëngim duarsh dhe festë me shampanjë. Klubi i Automobilit të Shqipërisë zhvilloi garën e 3-të të Kampionatit Zyrtar Go-Kart 2019 fundjavën që lamë pas....
Klubi i Automobilit të Shqipërisë që organizon për të dytin vit me radhë Kampionatin Kombëtar Go-Kart, ka përcaktuar edhe datat e katër garave të mbetura për këtë edicion. Ashtu si një vit më parë, zhvillohen gjashtë gara. Për këtë...
Një fundjavë e çmendur me shumë adrenalinë, emocione, spektakël, momente të rralla dhe një event që nuk mund të harrohet lehtë. Edicioni i 6-të i garës “Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019” u ndoq nga afër nga shumë spektatorë. Më...
Një pasion që nuk vdes kurrë. Shpejtësi, adrenalinë dhe emocione që nuk njohin limite. Klubi i Automobilit të Shqipërisë(ACA) dhe Federata Shqiptare e Sporteve të Automobilizmit(FASA) organizuan edicionin e 6-të të garës “Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019”. Këtu mund...
Vetëm një javë na ndajnë nga starti i garës Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019 që do të zhvillohet në datat 7-8 Shtator në Sarisalltik në Krujë. Gara është e vlefshme për Kampionatin Hill Climb të Zonës së Evropës Qendrore...
Klubi i Automobilit të Shqipërisë zhvilloi në datën 15 gusht për herë të parë në vendin tonë garën “ACA Karting Slalom 2019”, ku morën pjesë 24 të rinj, 19 djem dhe pesë vajza. Gara ishte konceptuar në dy kategori,...
Klubi i Automobilit të Shqipërisë organizoi për herë të parë në vendin tonë garën “ACA Karting Slalom 2019”. Dy fituesit e këtij kompeticioni, Kristofor Mjeshtri dhe Alexia Karaguni do të përfaqësojnë Shqipërinë në Kampionatin Ndërkombëtar “FIA Motorsport Games” që...
Emocion, adrenalinë, përqendrim dhe dëshirë për t’u ngjitur në podium. Klubi i Automobilit të Shqipërisë zhvilloi sot për herë të parë në vendin tonë garën “ACA Karting Slalom 2019”. Një disiplinë pak e njohur për publikun e gjerë, por që...
Shqipëria do të ketë mundësinë që të jetë pjesëmarrëse në një kampionat të ri ndërkombëtar që do të organizohet nga Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit(FIA) për herë të parë duke nisur nga ky vit. Flamuri shqiptar do të jetë mes...

Artikujt e Fundit