Aktivitete

Aktivitete

Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në Marsejë, Francë. 𝗖𝗲𝗿𝗲𝗺𝗼𝗻𝗶𝗮 𝗲 𝗵𝗮𝗽𝗷𝗲𝘀 26 Tetor – 19:30 –...
Sekretari i Përgjithshëm i ACA-s, Eridon Lameborshi dhe piloti Gentjan Shaqiri që do të përfaqësojë Shqipërinë në disiplinën e Cross Car, të ftuar në emisionin “Dita Jonë” në A2 CNN për të folur për pjesëmarrjen në botërorin e automobilizmit.  
Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në Marsejë, Francë. Cross Car Senior – Gentjan Shaqiri Në disiplinën...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi i ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” në RTSH për të folur në lidhje me përfaqësimin e Shqipërisë në kompeticionin ndërkombëtar të motorsportit që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në...
Piloti Gentjan Shaqiri që do të përfaqësojë Shqipërinë në disiplinën e Cross Car në një intervistë për A2 CNN, ka deklaruar se synon që të kalojë në gjysmëfinale. Prej disa ditësh, ai po stërvitet intensivisht për pjesëmarrjen në FIA Motorsport...
Ekipi shqiptar i përbërë nga katër fëmijë; Arela Vako, Ledjana Capollari, Aleksi Agolli, Astrit Çekiçi dhe dy trajnerët; Enkelejd Bufi dhe Entela Berberi, mori pjesë në Konkursin Evropian Edukativ për Sigurinë Rrugore (ETEC 2022) që këtë vit u zhvillua...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi i ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV ORA Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi dhe piloti që do të përfaqësojë Shqipërinë në disiplinën Esports në FIA Motorsport Games 2022, Andri Gjoka në një intervistë për Report TV.  
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi dhe pilotja e vetme femër që është pjesë e ekipit shqiptar, Nensi Vathi (Karting Slalom), të ftuar në emisionin “Herët në MCN” në MCN TV ku kanë folur në lidhje...
Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në Marsejë, Francë. Cross Car Senior – Gentjan Shaqiri Karting Slalom...

Artikujt e Fundit