Kampionati Go-Kart 2019/ Ja renditja e pilotëve

0
188

Klubi i Automobilit të Shqipërisë organizoi fundjavën e kaluar garën e 3-të të Kampionatit Zyrtar të Go-Kart 2019. 25 pilotë dhe tre pjesëmarrës në Kategorinë Fëmijë dhuruan emocione dhe spektakël për dy ditë me radhë në pistën e Expocity te Citypark.

Në përfundim të garës, në podium u ngjitën këta tre pilotë:

1.Elton Shkurta

2.Indri Hoxha

3.Rakip Rusi

Më poshtë renditja e përgjithshme e pilotëve pas 3 garave të para të kampionatit ku udhëheq Indri Hoxha me 58 pikë, i ndjekur nga Arbër Demeti me 35 pikë dhe Stefan Gravani me 33 pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here