MotorSporti

MotorSporti

Një muaj më parë, Shqipëria hapi një faqe të re historike duke u përfaqësuar për herë të parë në një Kampionat Botëror motorsporti si FIA Motorsport Games që zhvilloi edicionin e tij të parë në Romë më 1-3 Nëntor...
Dy ditë më parë, FIA dhe 240 klubet anëtare të saj mbështetën Ditën Botërore të Përkujtimit të Viktimave të Trafikut Rrugor (WDR) me mesazhin “Jeta nuk është një pjesë makine”. E krijuar nga Federata Evropiane e Viktimave të Trafikut Rrugor...
Një pasion i lindur, shumë sakrifica dhe sfida për të kaluar, ndërsa në fund ka një...shpërblim. Kampionët e edicionit të 2-të të Kampionatit Kombëtar Go-Kart 2019 shijuan emocionet e çmimeve pas një kompeticioni me rivalitet dhe të luftuar fort...
Automobile Club Albania mbylli disa javë më parë edicionin e 2-të të Kampionatit Kombëtar Go-Kart 2019, ndërsa fundjavën e kaluar u organizua edhe ceremonia e dhënies së çmimeve për kampionët. Një kompeticion i suksesshëm ku morën pjesë rreth 40...
Duket se ka ardhur momenti për ndryshime të rëndësishme dhe rrënjësore në Formula 1. Pas miratimit dhe publikimit të paketës së re të rregulloreve që do të hyjnë në fuqi nga viti 2021, Formula 1 ka njoftuar dy ditë...
Automobile Club Albania zhvilloi edicionin e 6-të të garës Hill Climb “Trofeu Skënderbej 2019” në Shtator të këtij viti. Një event ku morën pjesë 25 pilotë në Kategorinë Pro dhe 13 në Kategorinë Promo. Këtë vit, ishte hungarezi Laszlo...
Disa ditë më parë, FIA dhe Formula 1 kanë konfirmuar lëvizjet për të ardhmen që do të ndodhin në Kampionatin Botëror Formula 1 me disa ndryshime të reja që do të nisin të aplikohen nga viti 2021. Pas më shumë...
Nga Kina, në Hungari e deri në Afrikën e Jugut. Nga gara në pistën e Shangait e vlefshme për “FIA World Endurance Championship” e deri në spektaklin e “FIA World Rallycross Championship”. Më sipër përmbledhja video e garave që...
Automobile Club Albania zhvilloi në datat 7-8 Shtator 2019 edicionin e 6-të të garës Hill Climb “Trofeu Skënderbej 2019”. Një garë që dhuroi shumë emocione dhe spektakël ku morën pjesë 25 pilotë në Kategorinë Pro dhe 13 në Kategorinë...
Pjesëmarrja e Shqipërisë për herë të parë në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games ishte një ngjarje historike që gjeti pasqyrim në mediat tona. Parakalimi i ekipit kuqezi të përbërë nga Kristofor Mjeshtri dhe Alexia Karaguni...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Beylikdüzü escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort Ataşehir escort izmir escort kocaeli escort mersin escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz sirinevler escort escort halkali sisli escort escort esenyurt escort mecidiyekoy escort istanbul escort bayan istanbul istanbul escort escort bayan halkali escort bayan sirinevler bahcesehir escort escort bahcesehir bahcelievler escort sirinevler escort instagram takipci hilesi instagram beğeni hilesi instagram followers
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis