MotorSporti

MotorSporti

https://a2news.com/2022/10/30/motorsport-games-2022-ne-debut-shqiperia-arrin-gjysmefinalen-me-gentjan-shaqirin/
Shqipëria debutoi në FIA Motorsport Games 2019 në Edicionin e 1-rë të këtij eventi botëror motorsporti duke u përfaqësuar në vetëm një disiplinë (Karting Slalom). Në këtë Edicion të 2-të që u zhvillua në Marsejë (26-30 Tetor 2022), ekipi shqiptar...
Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror. Cross Car Senior – Gentjan Shaqiri Karting Slalom – Nensi Vathi dhe Aleksandros Begolli Esports – Andri Gjoka Eventin mund ta ndiqni Live Stream...
Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në Marsejë, Francë. 𝗖𝗲𝗿𝗲𝗺𝗼𝗻𝗶𝗮 𝗲 𝗵𝗮𝗽𝗷𝗲𝘀 26 Tetor – 19:30 –...
Sekretari i Përgjithshëm i ACA-s, Eridon Lameborshi dhe piloti Gentjan Shaqiri që do të përfaqësojë Shqipërinë në disiplinën e Cross Car, të ftuar në emisionin “Dita Jonë” në A2 CNN për të folur për pjesëmarrjen në botërorin e automobilizmit.  
Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në Marsejë, Francë. Cross Car Senior – Gentjan Shaqiri Në disiplinën...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi i ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” në RTSH për të folur në lidhje me përfaqësimin e Shqipërisë në kompeticionin ndërkombëtar të motorsportit që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në...
Piloti Gentjan Shaqiri që do të përfaqësojë Shqipërinë në disiplinën e Cross Car në një intervistë për A2 CNN, ka deklaruar se synon që të kalojë në gjysmëfinale. Prej disa ditësh, ai po stërvitet intensivisht për pjesëmarrjen në FIA Motorsport...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi i ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV ORA Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Eridon Lameborshi dhe piloti që do të përfaqësojë Shqipërinë në disiplinën Esports në FIA Motorsport Games 2022, Andri Gjoka në një intervistë për Report TV.  

Artikujt e Fundit