Lajme dhe Ngjarje

“Mrekulli në Tiranë”. Kështu titullohet shkrimi i përgatitur nga revista “AutoClub” që është publikuar në revistën prestigjoze italiane të automobilizmit, “Quattroruote” në numrin e fundit të saj për këtë vit. Revista italiane që ka nisur publikimin në 1956-ën, është...
Shqipëria po përjeton orë shumë të vështira, për shkak të tërmetit tragjik që ra gjatë natës së kaluar, duke shkaktuar viktima, shumë të plagosur dhe dëme materiale. Tërmeti 6.4 ballë shkaktoi panik te qytetarët e Tiranës, Durrësit, Krujës dhe...
Automobile Club Albania do ti bëjë një mbyllje dinjitoze dhe spektakolare këtij viti. Pas pjesëmarrjes për herë të parë të Shqipërisë në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games që u zhvillua në fillim të Nëntorit në...
Aksidentet rrugore vazhdojnë të jenë një prej çështjeve më shqetësuese në vendin tonë. Sipas statistikave zyrtare më të fundit, gjatë këtij viti, nga Janari e deri në Gusht, në aksidentet rrugore kanë humbur jetën 157 persona. Ndërsa, nga Shtatori...
Më 21 Tetor 2019, FIA Region I mori pjesë në takimin e punës së Projektit “ELVITEN” të Bashkimit Evropian me temën: “Çfarë teknologjie mikse nevojitet për të arritur zero karbon në transportin rrugor deri në 2050?” Ky takim u...
Shqipëria ka hapur një kapitull të ri për sa i përket motorsportit. Për herë të parë, flamuri kuqezi ishte i pranishëm në një Kampionat Botëror motorsporti siç ishte FIA Motorsport Games. Pjesëmarrja e parë që do të kthehet në...
Për pesë ditë me radhë, nga 21 deri më 25 Tetor, 50 delegatë Klubesh (përfshirë marketingun e Klubeve, anëtarësimet, zhvillimin e biznesit, inovacionin dhe menaxhimin e lartë të stafit), u mblodhën në Vjenë për Takimin Vjetor të Marketingut dhe...
Fundjavën e kaluar, 80 përfaqësues të 17 Autoriteteve Kombëtare Sportive (ASN) dhe Klubeve Kombëtare të Automobilit (ACN), u mblodhën në Kopenhagen për edicionin e 5 të Kongresit Rajonal Sportiv të FIA-s për Zonën e Evropës Veriore (NEZ). Gjatë programit dy...
Makina që “fluturojnë” në një lartësi mbi 4000 metra mbi nivelin e detit, kthesa 360 gradë, adrenalinë pa kufi dhe pamje mahnitëse. FIA sjell përmbledhjen javore të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Dhe bëhet fjalë për “FIA...
Më 25 Shtator 2019, Audi publikoi një studim për emocionet dhe qëndrimet e njerëzve ndaj drejtimit autonom të automjeteve. Në total janë intervistuar 21.000 njerëz nga nëntë shtete: Kinë, Francë, Gjermani, Itali, Japoni, Koreja e Jugut, Spanjë, Mbretëria e...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort Ataşehir escort izmir escort Ankara escort kocaeli escort istanbul escort mersin escort altyazılı porno Ankara escort Porno izle nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz halkali escort bahcesehir escort esenyurt escort escort esenyurt sirinevler escort escort bahcesehir esenyurt escort bayan escort bayan esenyurt escort halkali halkali escort bayan escort bayan halkali escort bayan bahcesehir bahcesehir escort bayan halkali escort sirinevler escort escort sirinevler şirinevler escort bahçelievler escort istanbul escort escort free follower for instagram free follower for instagram instagram giris yap instagram giris yap instagram takipci hilesi instagram free followers instagram begeni hilesi twitter begeni instagram takipçi instagram free followers instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis instagram followers instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi instagram takipçi kazan instagram takipçi hilesi instagram takipci hilesi instagram takipçi Escort Eskişehir Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Kayseri Bayan Escort Adana Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Adana Escort Bayan bostancı escort kadıköy escort ataşehir escort ataşehir escort
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis