Lajme dhe Ngjarje

Një pilot britanik i Formula 4 u godit në kokë nga një fazan gjatë garës në Croft gjatë muajit qershor. Tommy Foster u godit nga zogu në momentin që po shkonte për në pit-stop në fund të një sesioni...
Keni nevojë për pak adrenalinë të vërtet dhe sekuenca spektakolare në këtë fillim jave. Atëherë, ndiqni videon përmbledhëse të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Emocionet e sfidës së radhës të Kampionatit Botëror Rrally që u mbajt në...
Skuadra Evropiane e përbërë nga gjashtë femra që u përzgjodhën nga finalja “Girls on Track Karting Challenge” përfundoi trajnimin e dytë të FIA-s që është krijuar për ti mbështetur ato në një program sportiv dhe edukativ për motor sportin....
Një javë e mbushur me adrenalinë. Përmbledhja e FIA-s për garat e zhvilluara fundjavën e kaluar shijohet me një frymë. Në Poloni u zhvillua gara e 9-të e Kampionatit Evropian “Hill Climb” ku dy pilotë, Christian Merli dhe Simone...
Nuk jemi ende në pikën që të ndajmë plotësisht dy modelet, një Suv nga një crossover, por mungon vetëm pak. Mjafton të shihni trendin më të fundit të automjeteve të shitura në Itali për ta kuptuar. Në gjashtë muajt...
Konsumatori evropian duket se ka ndalur në diktimin e rregullave përsa i përket shijeve. Sot, modelet globale nuk mund të injorojnë diktatin e tregut të parë në Botë që është Kina. Në 1985 në Kinë u shitën 7.100 automjete, një...
Si çdo fillim jave, FIA ka shpërndarë dje për publikun videon e radhës me përmbledhjen e garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar nëpër Botë. Në garën e radhës në kampionatin “ABB Formula-E” që u zhvillua në Nju Jork,...
Si pjesë e një sërë projektesh të Bashkimit Evropian në lëvizshmërinë eutonome (ARCADE, AUTOPILOT, L3Pilot, Drive2TheFuture), më 24 qershor, FIA Region I organizoi takimin e punës “CEN-CENELEC” me temë: “hapësira në tokë dhe mbrapa: si standartet mund të mbështesin...
Testimi për Automjetet e Lehta Elektrike (EL-Vs) për transportin brenda qyteteve ka nisur në mënyrë të suksesshme në Berlin, një prej gjashtë qyteteve të zgjedhura nga projekti “ELVITEN” i Bashkimit Evropian. Projekti pilot ka nisur në Berlin në prill të...
Dy ditë më parë, Green NCAP publikoi rezultatet e raundit të dytë, për vlerësimin e pesë automjeteve përsa i përket performancës së tyre në treguesit e Ajërit të Pastër dhe Energjisë Eficente. Mercedes-Benz C220d 4MATIC dhe Renault Schenic dCi 150,...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Beylikdüzü escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort Ataşehir escort izmir escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz iptv iptv iptv
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis