Lajme dhe Ngjarje

Lajme dhe Ngjarje

Automobile Club Albania do ti bëjë një mbyllje dinjitoze dhe spektakolare këtij viti. Pas pjesëmarrjes për herë të parë të Shqipërisë në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games që u zhvillua në fillim të Nëntorit në...
Aksidentet rrugore vazhdojnë të jenë një prej çështjeve më shqetësuese në vendin tonë. Sipas statistikave zyrtare më të fundit, gjatë këtij viti, nga Janari e deri në Gusht, në aksidentet rrugore kanë humbur jetën 157 persona. Ndërsa, nga Shtatori...
Më 21 Tetor 2019, FIA Region I mori pjesë në takimin e punës së Projektit “ELVITEN” të Bashkimit Evropian me temën: “Çfarë teknologjie mikse nevojitet për të arritur zero karbon në transportin rrugor deri në 2050?” Ky takim u...
Shqipëria ka hapur një kapitull të ri për sa i përket motorsportit. Për herë të parë, flamuri kuqezi ishte i pranishëm në një Kampionat Botëror motorsporti siç ishte FIA Motorsport Games. Pjesëmarrja e parë që do të kthehet në...
Për pesë ditë me radhë, nga 21 deri më 25 Tetor, 50 delegatë Klubesh (përfshirë marketingun e Klubeve, anëtarësimet, zhvillimin e biznesit, inovacionin dhe menaxhimin e lartë të stafit), u mblodhën në Vjenë për Takimin Vjetor të Marketingut dhe...
Fundjavën e kaluar, 80 përfaqësues të 17 Autoriteteve Kombëtare Sportive (ASN) dhe Klubeve Kombëtare të Automobilit (ACN), u mblodhën në Kopenhagen për edicionin e 5 të Kongresit Rajonal Sportiv të FIA-s për Zonën e Evropës Veriore (NEZ). Gjatë programit dy...
Makina që “fluturojnë” në një lartësi mbi 4000 metra mbi nivelin e detit, kthesa 360 gradë, adrenalinë pa kufi dhe pamje mahnitëse. FIA sjell përmbledhjen javore të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Dhe bëhet fjalë për “FIA...
Më 25 Shtator 2019, Audi publikoi një studim për emocionet dhe qëndrimet e njerëzve ndaj drejtimit autonom të automjeteve. Në total janë intervistuar 21.000 njerëz nga nëntë shtete: Kinë, Francë, Gjermani, Itali, Japoni, Koreja e Jugut, Spanjë, Mbretëria e...
FIA ka publikuar sot videon përmbledhëse të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Bie në sy gara e radhës e FIA Cross Country Rally World Cup e zhvilluar në Marok ku pjesëmarrës ishte ish-kampioni dy herë i Formula...
Automobile Club Albania që është anëtare me të drejta të plota e FIA-s, mori pjesë edhe këtë vit me ekipin e vet të asistencës rrugore në Konkursin Evropian “Road Patrol Training for Excellence 2019”. Ben Burda, Gazmend Brahimi dhe Marin...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Beylikdüzü escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort Ataşehir escort izmir escort kocaeli escort mersin escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz sirinevler escort escort halkali sisli escort escort esenyurt escort mecidiyekoy escort istanbul escort bayan istanbul istanbul escort escort bayan halkali escort bayan sirinevler bahcesehir escort escort bahcesehir bahcelievler escort sirinevler escort instagram takipci hilesi instagram beğeni hilesi instagram followers
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis