Lajme dhe Ngjarje

Lajme dhe Ngjarje

Për shkak të situatës së krijuar nga përhapja e koronavirusit Covid-19 dhe masave të mara nga autoritetet shtetërore për sa i përket kufizimit të lëvizjes së automjeteve dhe njerëzve njëkohësisht, Auto Club Albania njofton edhe një herë anëtarët e...
Për shkak të situatës shumë të vështirë që është krijuar në Shqipëri nga përhapja e koronavirusit, Covid-19, Qeveria ka marrë vendim që të mbyllë qarkullimin e automjeteve private dhe transportit ndërurban.“-NGA E PREMTJA NË 06.00 DERI TË DIELËN NË...
Në Shkurt 2020, Klubi i Automobilit të Francës (ACA Francë), publikoi rezultatet e një sondazhi që zhvilloi në lidhje me automjetet autonome. Pas 6 muajsh punë, më shumë se 1000 konsumatorë francezë dhanë opinionin e tyre në lidhje me...
DPSHTRR dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë kanë zgjedhur disa prej femrave shqiptare që kanë sfiduar paragjykimet duke ndjekur pasionin e tyre për makinat, që të japin mesazhe të vlefshme për të gjitha femrat shqiptare, me rastin e ditës...
Programi Ndërkombëtar i Vlerësimit të Rrugës (iRAP), ka gjetur një mënyrë të veçantë për të uruar femrat në ditën e festës së tyre më 8 Mars. Një video që tregon shembuj të angazhimit të femrave në drejtim, në sektorin...
Më 19 dhe 20 Shkurt, u zhvillua në Stokholm të Suedisë, Ministeriali i 3-të Botëror për Sigurinë Rrugore. Ky event shumë i rëndësishëm ndërkombëtar nisi me fjalën hapëse të Mbretit të Suedisë, Carl XVI Gustaf përpara rreth 1700 delegatëve...
FIA është gjithmonë e angazhuar dhe i kushton vëmendje maksimale shtresave më të rrezikuara në rrugë. Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit ka mundësuar guidën e saj për personat me aftësi të kufizuara që udhëtojnë çdo ditë në rrugët e botës.Të...
Ministeriali i 3-të Botëror për Sigurinë Rrugore që u zhvillua më 19-20 Shkurt në Stokholm të Suedisë, ishte një mundësi shumë e mirë edhe për FIA-n që të riafirmonte rolin e saj si një avokate kryesore për rrugë më...
Pas më shumë se tre vite punë, projekti ADAS&ME vjen në fund.ADAS&ME është një projekt i financuar nga Horizon 2020 që synon të zhvillojë sistemet e sigurisë ADAS që përfshin gjendjen e shoferit/motoçiklistit, kontekstin e situatës/mjedisit dhe sistemit adaptiv...
Duke analizuar të dhënat për aksidentet rrugore me pasojë vdekjen, Klubi i Automobilit të Belgjikës, zbuloi se 30% e numrit të përgjithshëm të aksidenteve rrugore fatale në vitin 2018 (të dhënat më të fundit) kishin ndodhur për shkak të...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort izmir escort Ankara escort kocaeli escort istanbul escort mersin escort altyazılı porno Ankara escort izmir escort Porno izle London escorts Ankara escort Porn türkçe altyazılı porno türkçe altyazılı porno izmir escort izmir escort Ataşehir escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz porno istanbul escort bayan free follower for instagram free follower for instagram instagram giris yap instagram giris yap instagram takipci hilesi instagram free followers instagram begeni hilesi twitter begeni instagram takipçi instagram free followers instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis instagram takipçi hilesi instagram followers instagram takipçi hilesi instagram followers free instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi instagram takipçi kazan instagram takipçi hilesi smm panel instagram takipçi hilesi instagram followers free free followers Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Kayseri Bayan Escort Adana Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Adana Escort Bayan Sohbet Numarası Sohbet Numarası Eskişehir Bayan Escort Mersin Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Eryaman Bayan Escort bostancı escort kadıköy escort ataşehir escort ataşehir escort kadıköy escort kurtkoy escort eskort partner Kurtköy Escort bostancı escort Escort istanbul Ataşehir Escort Pendik Escort mersin escort betpas restbet supertotobet betboo porno izle porno izle porno izle porno izle porno izle İzmit Escort Kizilay Escort Cankaya Escort Etlik Escort Ankara Escort Escort Ankara Ankara Escort Çankaya Escort
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis