Lajme dhe Ngjarje

FIA dhe Formula 1 kanë bërë të ditur sot se kanë firmosur Kuadrin e Veprimit të Kombeve të Bashkuara, “Sportet për Mjedisin”. Ky veprim është në vazhdën e një përkushtimi të fortë dhe të qëndrueshëm të FIA-s për qëndrueshmërinë...
Asistenca Rrugore e Kosovës (KTA) përpara festave të fundvitit të kaluar, publikoi një mesazh urimi interesant për të gjithë ndjekësit e saj. “Cakrro me gotë, jo me kerr!” shkruhej në mesazhin e urimit. Kjo fushatë rrit ndërgjegjësimin për mospërdorimin...
Aksidentet rrugore vazhdojnë të prodhojnë një numër të konsiderueshëm viktimash në Shqipëri. Gjatë paradites së sotme, Ministria e Brendshme organizoi një analizë krahasuese të aksidenteve rrugore në vite si edhe duke bërë disa propozime për ndryshime në Kodin Rrugor....
Futbollisti i njohur Didier Drogba është ylli i fundit ndërkombëtar që mbështet fushatën e FIA-s për sigurinë rrugore, #3500LIVES. Ish-sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, në një intervistë për revistën zyrtare të FIA-s, “AUTO”, flet për mesazhin e tij “Kujdes...
Në Dhjetor 2019, Klubi i Automobilit të Gjermanisë (ADAC) publikoi kërkime që zbulojnë deficite në shpërndarjen dhe hartimin e sistemeve eCall. Në aksidente të rënda, sistemet e automatizuara të thirrjeve emergjente (eCall) mund të jenë vendimtare. Kjo është edhe...
Lojërat Olimpike Rinore (YOG) janë një event sportiv olimpik i një niveli të lartë për sportistët e moshës 15 deri në 18 vjeç, ku kombinohet performanca sportive, kultura dhe edukimi. Këto lojëra synojnë që të inkurajojnë të rinjtë që...
Fëmijët dhe të rinjtë me aftësi të kufizuara janë një shtresë e shoqërisë që nuk arrijnë dot të përjetojnë emocionet e garave me makina. Por, për ta ka menduar piloti me aftësi të kufizuara, Frédéric Sausset. 50-vjeçari francez që...
Projekti i Bashkimit Evropian për FIA Region I, Project L3Pilot ka publikuar së fundi një video në lidhje me skenarët e mundshëm se si mund të duket drejtimi i automatizuar i automjeteve në 2030-ën. Videoja paraqet katër skenarë të ardhshëm...
Disa ditë më parë, FIA ka publikuar një video me titull “A do të?”, që synon sensibilizimin e drejtuesve të mjeteve për të mos keqpërdorur parkimet e dedikuara për personat me aftësi të kufizuara. Komisioni i FIA-s për personat me...
Viti që lamë pas mund të konsiderohet më i rëndësishmi në historinë e motorsportit shqiptar deri tani. Për herë të parë, Shqipëria u përfaqësua në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games me dy pilotë të rinj...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort izmir escort Ankara escort kocaeli escort istanbul escort mersin escort altyazılı porno Ankara escort Porno izle Ankara escort Porn türkçe altyazılı porno türkçe altyazılı porno izmir escort Ataşehir escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz porno istanbul escort bayan free follower for instagram free follower for instagram instagram giris yap instagram giris yap instagram takipci hilesi instagram free followers instagram begeni hilesi twitter begeni instagram takipçi instagram free followers instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis instagram takipçi hilesi instagram followers instagram takipçi hilesi instagram followers free instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi instagram takipçi kazan instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Kayseri Bayan Escort Adana Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Adana Escort Bayan bostancı escort kadıköy escort ataşehir escort ataşehir escort kartal escort pendik escort sex hikaye
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis