Aktivitete Page 2

Aktivitete

Këtë vit, Formula 1 feston 70-vjetorin e krijimit. Në të njëjtin vit kur lindi personazhi komik i Charlie Brown dhe Brazili me Uruguain luftonin për titullin kampion bote, u zhvillua për herë të parë Kampionati Botëror, Formula 1. Koha...
Ndërsa moshatarët e tu janë duke shfletuar gazetat e përditshme në një stol të zakonshëm në parkun e qytetit apo shijojnë kafen në një tavolinë të përbashkët mes miqsh, ti je duke kontrolluar për herë të fundit parametrat e...
Fundjavën e kaluar më 17-18 Janar, u zhvillua në Pragë seminari i zyrtarëve të FIA-s për disiplinat Rally dhe Cross-Country, i pari që bëri bashkë të dyja disiplinat. Në këtë seminar morën pjesë 206 zyrtarë dhe përfaqësues të komunitetit...
Në Dhjetor 2019, Klubi i Automobilit të Gjermanisë (ADAC) publikoi kërkime që zbulojnë deficite në shpërndarjen dhe hartimin e sistemeve eCall. Në aksidente të rënda, sistemet e automatizuara të thirrjeve emergjente (eCall) mund të jenë vendimtare. Kjo është edhe...
Kampionati Botëror ABB FIA Formula E rikthehet në Kili për herë të tretë në histori, ndërsa iniciativa e FIA-s, “Girls on Track” do të jetë prezente për herë të parë në çmimin e Santiagos në datat 17 dhe 18...
Lojërat Olimpike Rinore (YOG) janë një event sportiv olimpik i një niveli të lartë për sportistët e moshës 15 deri në 18 vjeç, ku kombinohet performanca sportive, kultura dhe edukimi. Këto lojëra synojnë që të inkurajojnë të rinjtë që...
Fëmijët dhe të rinjtë me aftësi të kufizuara janë një shtresë e shoqërisë që nuk arrijnë dot të përjetojnë emocionet e garave me makina. Por, për ta ka menduar piloti me aftësi të kufizuara, Frédéric Sausset. 50-vjeçari francez që...
Projekti i Bashkimit Evropian për FIA Region I, Project L3Pilot ka publikuar së fundi një video në lidhje me skenarët e mundshëm se si mund të duket drejtimi i automatizuar i automjeteve në 2030-ën. Videoja paraqet katër skenarë të ardhshëm...
Programi Evropian i Vlerësimit të Makinave të Reja (Euro NCAP), ka publikuar sot më 8 Janar 2020, vlerësimin e tij “Best in Class për 2019”. Mercedes-Benz rifitoi kurorën e performancës më të mirë në kategorinë Small Family Car. Mercedes-Benz nxori...
Viti që lamë pas mund të konsiderohet më i rëndësishmi në historinë e motorsportit shqiptar deri tani. Për herë të parë, Shqipëria u përfaqësua në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games me dy pilotë të rinj...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort izmir escort Ankara escort kocaeli escort istanbul escort mersin escort altyazılı porno Ankara escort Porno izle Ankara escort Porn türkçe altyazılı porno türkçe altyazılı porno izmir escort Ataşehir escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz porno istanbul escort bayan free follower for instagram free follower for instagram instagram giris yap instagram giris yap instagram takipci hilesi instagram free followers instagram begeni hilesi twitter begeni instagram takipçi instagram free followers instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis Canlı Bahis instagram takipçi hilesi instagram followers instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi instagram followers free instagram beğeni hilesi instagram takipçi hilesi instagram takipçi kazan instagram takipçi hilesi instagram takipçi hilesi Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Adana Bayan Escort Eryaman Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Kayseri Bayan Escort Adana Bayan Escort Mersin Bayan Escort Mersin Bayan Escort Adana Escort Bayan bostancı escort kadıköy escort ataşehir escort ataşehir escort kartal escort pendik escort sex hikaye
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis