Aktivitete Page 2

Aktivitete

A ju kujtohen “Golf-at 2-sh”, “Mercedesat 240”, “Opel Calibra” apo shumë modele të tjera makinash që në fund të viteve 90-të dhe fillim të viteve 2000 ishin me shumicë në vendin tonë?! Modele tashmë të denja për komunitetin retro....
Kemi kënaqësinë të publikojmë numrin e radhës të revistës AutoClub, e vetmja e këtij lloji në Shqipëri. Si po ndikon Covid-19 te siguria rrugore? Cilat janë masat më të fundit dhe me çfarë sfidash po përballet së fundmi FIA...
Më në fund ka një datë për fillimin e kampionatit më të ndjekur të motorsportit në botë, Formula 1. Drejtori Ekzekutiv i F1, Chase Carey ka njoftuar sot me anë të një deklarate për zhvillimet më të fundit për...
(Në foto) Dy pilotët e rinj shqiptarë, Alexia Karaguni dhe Kristofor Mjeshtri me flamurin shqiptar në edicionin e parë të FIA Motorsport Games që u zhvillua në 2019 në RomëPër shkak të pandemisë Covid-19 që ka prekur aktualisht botën...
(Në foto) Presidenti i FIA-s gjatë FIA CEZ Prize Giving Ceremony që u zhvillua për herë të parë në Shqipëri në Dhjetor 2019.  Presidenti i FIA-s thotë se motorsporti po përballet me një realitet të ri dhe do të kërkohet...
Presidenti i FIA-s, Jean Todt i është drejtuar me një videomesazh të gjitha klubeve anëtare dhe presidentëve të tyre në lidhje me këtë situatë shumë të vështirë që po kalon bota si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Gjithashtu, kjo...
Duke parë pandeminë globale të COVID-19, organizatori i këtij viti i Kampionatit Botëror FIA Karting - OK dhe Junior, i planifikuar të zhvillohej në Brazil në 29 tetor-1 nëntor, i ka bërë një propozim Komisionit Ndërkombëtat të Kartingut (CIK-FIA)...
Në kuadër të krizës aktuale globale të shëndetit, FIA është më shumë se kurrë e vendosur për të mbajtur të bashkuar komunitetin e saj dhe për t’iu treguar Organizatave Anëtare mjetet për të krijuar kapacitete dhe të shkëmbejnë përvojë...
“Në rastet e epidemive të mëparshme, cikli i biznesit ka formën e një V-je: një rënie e menjëhershme, e ndjekur më pas nga një ringritje po aq e qëndrueshme. Në këtë rast, duke pasur parasysh kohën e ndryshme të...
Spanja është një prej shteteve më të prekura në botë nga Covid-19 ndërsa deri tani janë infektuar 88.000 njerëz dhe kanë humbur jetën 7.700. Sistemi shëndetësor spanjoll është thuajse në kolaps dhe po kalon momente shumë të vështirë. Në...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis