Aktivitete Page 3

Aktivitete

Epidemia e koronavorusit ka nxjerrë në pah një pikë të dobët të industrisë së automjeteve që është kombinimi i ndërvarësisë së veprimtarive prodhuese dhe kohës. Elementët e prodhimit mbërrijnë më vonë nga e gjithë bota, duke minimizuar stokun. Në...
Për shkak të situatës së krijuar nga përhapja e koronavirusit Covid-19 dhe masave të mara nga autoritetet shtetërore për sa i përket kufizimit të lëvizjes së automjeteve dhe njerëzve njëkohësisht, Auto Club Albania njofton edhe një herë anëtarët e...
Gjatë mbledhjes së fundit në datën 6 mars 2020, Këshillit Botëror i FIA-s për Motorsportin, miratoi për herë të parë standardet e përbashkëta të automjeteve që do të përdoren për Drifting, duke përfaqësuar një moment historik në rritjen e...
Në Shkurt 2020, Klubi i Automobilit të Francës (ACA Francë), publikoi rezultatet e një sondazhi që zhvilloi në lidhje me automjetet autonome. Pas 6 muajsh punë, më shumë se 1000 konsumatorë francezë dhanë opinionin e tyre në lidhje me...
DPSHTRR dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë kanë zgjedhur disa prej femrave shqiptare që kanë sfiduar paragjykimet duke ndjekur pasionin e tyre për makinat, që të japin mesazhe të vlefshme për të gjitha femrat shqiptare, me rastin e ditës...
Formula 1 që do të startojë më 14 Mars me Çmimin e Madh të Australisë, duket se ka ndezur motorët disa ditë përpara. Dhe shkak për këtë po bëhet motori i përdorur nga Ferrari në kampionatin e kaluar.Më 28...
Kampionati më i ndjekur i motorsportit në botë, Formula 1 do të startojë fundjavën e ardhshme më 14 Mars me provat e lira dhe një ditë më pas gara në pistën e Australisë. Dhjetë skuadrat (Alfa Romeo, Aston Martin...
Pas më shumë se tre vite punë, projekti ADAS&ME vjen në fund.ADAS&ME është një projekt i financuar nga Horizon 2020 që synon të zhvillojë sistemet e sigurisë ADAS që përfshin gjendjen e shoferit/motoçiklistit, kontekstin e situatës/mjedisit dhe sistemit adaptiv...
Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit ka lançuar pak ditë më parë një program botëror të quajtur “FIA Rally Star”, i cili synon zbulimin, trajnimin dhe zhvillimin e mëtejshëm të pilotëve të rinj. Pilotët e rinj të moshës ndërmjet 17 dhe...
Gjatë paradites së sotme, në ambientet e hotel “Tirana Internacional” në Tiranë është duke u zhvilluar Konferenca e Nivelit të Lartë, “2020, viti i Sigurisë Rrugore” me pjesëmarrjen e drejtuesve të lartë të shtetit si Ministri i Brendshëm, Sandër...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis