Piloti shqiptar Gentjan Shaqiri, i pari në garën e Tara-s në Serbi në FIA CEZ Hill Climb Championship

0
486

Piloti shqiptar Gentjan Shaqiri vazhdon me sukses pjesëmarrjen në FIA CEZ Hill Climb Championship

I pari pilot shqiptar që garon zyrtarisht në Kampionatin e FIA CEZ (Zona e Evropës Qendrore) në disiplinën Hill Climb në kategorinë më të lart të kësaj disipline, D-E2-SS. Piloti shqiptar u rendit i pari në kategorinë e tij dhe në vend të dytë në Renditjen e Përgjithshme në garën e Tara-s të zhvilluar në Serbi më 12-13 Gusht 2023.

Pas pesë garash në FIA CEZ Hill Climb Championship, Shaqiri renditet në vendin e dytë me 50.5 pikë në Kategorinë D-E2-SS.

Suksese në kampionat.

Në video është xhiro e pilotit On Board

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here