MotorSporti Page 12

MotorSporti

Në mungesë të garave të motorsportit, FIA ka lançuar pak javë më parë projektin e revistës javore digjitale dedikuar motorsportit. Në episodin e 5-të të këtij programi keni mundësi të ndiqni intervistën me pilotin e Ferrarit në Formula 1,...
Me kontributin e 10 drejtuesve të ekipeve, pilotëve, Presidentit të FIA-s, Jean Todt, Drejtorit Ekzekutiv të F1, Chase Carey dhe Ross Brawn, në videon speciale të mësipërme do të keni mundësi të ndiqni atë çfarë ka ndodhur në prapaskenë...
Në mungesë të garave në pistë për shkak të pandemisë Covid-19, FIA ka lançuar së fundmi iniciativën më të fundit për ti qëndruar pranë fansave të motorsportit. Revista digjitale FIA Motorsport me hashtagun #RaceAtHome është programi më i ri i...
Ju ka marrë malli për shpejtësinë, adrenalinën dhe emocionet e garave të motorsportit? Jetojmë në një kohë sfidash të panjohura dhe motorsporti si të gjitha sportet e tjera është i ndaluar. Megjithatë, për t’iu kompensuar sadopak mungesën e emocioneve...
Më në fund ka një datë për fillimin e kampionatit më të ndjekur të motorsportit në botë, Formula 1. Drejtori Ekzekutiv i F1, Chase Carey ka njoftuar sot me anë të një deklarate për zhvillimet më të fundit për...
(Në foto) Dy pilotët e rinj shqiptarë, Alexia Karaguni dhe Kristofor Mjeshtri me flamurin shqiptar në edicionin e parë të FIA Motorsport Games që u zhvillua në 2019 në Romë Për shkak të pandemisë Covid-19 që ka prekur aktualisht botën...
(Në foto) Presidenti i FIA-s gjatë FIA CEZ Prize Giving Ceremony që u zhvillua për herë të parë në Shqipëri në Dhjetor 2019.   Presidenti i FIA-s thotë se motorsporti po përballet me një realitet të ri dhe do të kërkohet...
Duke parë pandeminë globale të COVID-19, organizatori i këtij viti i Kampionatit Botëror FIA Karting - OK dhe Junior, i planifikuar të zhvillohej në Brazil në 29 tetor-1 nëntor, i ka bërë një propozim Komisionit Ndërkombëtat të Kartingut (CIK-FIA)...
Gjatë mbledhjes së fundit në datën 6 mars 2020, Këshillit Botëror i FIA-s për Motorsportin, miratoi për herë të parë standardet e përbashkëta të automjeteve që do të përdoren për Drifting, duke përfaqësuar një moment historik në rritjen e...
Formula 1 që do të startojë më 14 Mars me Çmimin e Madh të Australisë, duket se ka ndezur motorët disa ditë përpara. Dhe shkak për këtë po bëhet motori i përdorur nga Ferrari në kampionatin e kaluar. Më 28...

Artikujt e Fundit