Aktivitete Page 5

Aktivitete

Kampionati Botëror ABB FIA Formula E rikthehet në Kili për herë të tretë në histori, ndërsa iniciativa e FIA-s, “Girls on Track” do të jetë prezente për herë të parë në çmimin e Santiagos në datat 17 dhe 18...
Lojërat Olimpike Rinore (YOG) janë një event sportiv olimpik i një niveli të lartë për sportistët e moshës 15 deri në 18 vjeç, ku kombinohet performanca sportive, kultura dhe edukimi. Këto lojëra synojnë që të inkurajojnë të rinjtë që...
Fëmijët dhe të rinjtë me aftësi të kufizuara janë një shtresë e shoqërisë që nuk arrijnë dot të përjetojnë emocionet e garave me makina. Por, për ta ka menduar piloti me aftësi të kufizuara, Frédéric Sausset. 50-vjeçari francez që...
Projekti i Bashkimit Evropian për FIA Region I, Project L3Pilot ka publikuar së fundi një video në lidhje me skenarët e mundshëm se si mund të duket drejtimi i automatizuar i automjeteve në 2030-ën.Videoja paraqet katër skenarë të ardhshëm...
Programi Evropian i Vlerësimit të Makinave të Reja (Euro NCAP), ka publikuar sot më 8 Janar 2020, vlerësimin e tij “Best in Class për 2019”.Mercedes-Benz rifitoi kurorën e performancës më të mirë në kategorinë Small Family Car. Mercedes-Benz nxori...
Viti që lamë pas mund të konsiderohet më i rëndësishmi në historinë e motorsportit shqiptar deri tani. Për herë të parë, Shqipëria u përfaqësua në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games me dy pilotë të rinj...
Viti që po lëmë pas do të kujtohet gjatë në historinë e motorsportit shqiptar. Për herë të parë, Shqipëria mori pjesë në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games.Gjithashtu, një tjetër hap historik ishte zhvillimi për herë...
Auto Club Albania po mbyll një vit që tashmë është bërë pjesë e historisë së motorsportit shqiptar. Për herë të parë, flamuri kuqezi u ngrit mes flamujve të tjerë të shteteve të ndryshme të botës në një Kampionat Botëror...
Automobile Club Albania mbylli një tjetër vit të suksesshëm duke organizuar shumë aktivitete, si në fushën e sigurisë rrugore, edhe në atë të motorsportit.Siguria Rrugore – Konkursi Kombëtar “Të Sigurtë mbi Dy Rrota”Gjatë 2019-ës u zhvillua Edicioni i 9-ë...
Auto Club Albania ju uron Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri. Një vit sa më të mbarë, të mbushur me dashuri, shëndet, lumturi, paqe dhe sigurisht, pak emocione...garash dhe adrenalinë shpejtësie.Do të takohemi sërish në 2020-ën me më shumë...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis