Aktivitete Page 5

Aktivitete

Aksidentet rrugore dhe sjellja e drejtuesve të mjeteve apo pasagjerëve po kthehet në shqetësim në Holandë. Më 5 gusht, Instituti i Kërkimeve Shkencore Holandeze për Sigurinë Rrugore(SWOV) publikoi raportin vjetor të aksidenteve rrugore me vdekje që kanë ndodhur në...
Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) ka publikuar përmbledhjen e momenteve më të bukura të garave të fundjavës së kaluar. Fragmentet më kulminante të Kampionatit Botëror FIA Rrally, Kampionatit Evropian FIA Drag Racing dhe Kampionatit FIA Asia Pacific Rrally vijnë...
Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit(FIA), e cila është edhe organizatorja e Formula 1, ka zbuluar për publikun pamjen e makinës së garave për vitin 2021. Tashmë, ka një imazh dixhital dhe përshtypjesh të para se si do të duket 1-vendëshja...
“FIM Women” në Komisionin e Motoçiklizmit, në bashkëpunim me FIA Women, bashkuan forcat javën e kaluar për konferencën e parë të mbajtur ndonjëherë për femrat në motor sport. Konferenca e zhvilluar në Vierumaki në Finlandë, mblodhi së bashku më...
Nëse do të ndodheni në gadishullin e Monterey në Kaliforni në këtë periudhë të vitit ku po organizohet “Car week”, nuk duhet të humbisni dy evente: “Konkursin e Elegancës” dhe “The Quail, a Motorsports Gathering”. Nëse për të parin...
Klubi i Automobilit të Shqipërisë zhvilloi në datën 15 gusht për herë të parë në vendin tonë garën “ACA Karting Slalom 2019”, ku morën pjesë 24 të rinj, 19 djem dhe pesë vajza. Gara ishte konceptuar në dy kategori,...
Klubi i Automobilit të Shqipërisë organizoi për herë të parë në vendin tonë garën “ACA Karting Slalom 2019”. Dy fituesit e këtij kompeticioni, Kristofor Mjeshtri dhe Alexia Karaguni do të përfaqësojnë Shqipërinë në Kampionatin Ndërkombëtar “FIA Motorsport Games” që...
Emocion, adrenalinë, përqendrim dhe dëshirë për t’u ngjitur në podium. Klubi i Automobilit të Shqipërisë zhvilloi sot për herë të parë në vendin tonë garën “ACA Karting Slalom 2019”. Një disiplinë pak e njohur për publikun e gjerë, por që...
Të pasionuarit pas makinave nuk kursejnë asgjë për sa i përket shifrave që shpenzojnë për të kënaqur dëshirat e tyre. Këtë herë bëhet fjalë për një koleksionist japonez, i cili ka shpenzuar plot 7 milionë euro për të blerë...
Shqipëria do të ketë mundësinë që të jetë pjesëmarrëse në një kampionat të ri ndërkombëtar që do të organizohet nga Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit(FIA) për herë të parë duke nisur nga ky vit. Flamuri shqiptar do të jetë mes...

Artikujt e Fundit

Ankara escort Ankara escort Eryaman escort İzmir escort Beylikdüzü escort Çankaya escort Sincan escort Ankara escort Etlik escort Ankara escort Ankara escort Bahçeşehir escort Porno Antalya escort Ankara escort Kadıköy escort Pendik escort Beylikdüzü escort Anadolu yakası escort Pendik escort Maltepe escort Kartal escort Kadıköy escort istanbul escort istanbul escort izmir escort Beylikdüzü escort Ataşehir escort Ataşehir escort izmir escort nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz nebulaspricesusa.xyz iptv iptv iptv
php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis