MotorSporti

Gati për surprizën e radhës? ACA Esports Cup 2022 Regjistroni kohën tuaj te Box Gamers Club (Rruga ‘Sami Frashëri’, pranë gjimnazit ‘Petro Nini Luarasi’, përballë ‘Shtëpisë së Ofertave’ https://www.google.com/maps/place/41%C2%B018'57.2%22N+19%C2%B048'56.1%22E/@41.3169295,19.8129115,19z/data=!4m6!3m5!1s0!7e2!8m2!3d41.3158932!4d19.8155912 Fituesi i ACA Esports Cup do të përfaqësojë Shqipërinë në FIA Motorsport Games 2022...
Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) në bashkëpunim me kompaninë ndërkombëtare “EY Parthenon” kanë realizuar një studim për ndikimin global të motorsportit në ekonomi dhe zhvillimin e komunitetit. Ky studim thekson rëndësinë e industrisë globale të motorsportit duke vlerësuar kontributin ekonomik,...
Mund të marrin pjesë djem dhe vajza 14-16 vjeç (Lindur në vitet 2006, 2007 dhe 2008). Dy fituesit, një vajzë dhe një djalë do të përfaqësojnë Shqipërinë në FIA Motorsport Games 2022 më 26-30 Tetor 2022 në Marsejë, Francë. Regjistrohu në...
Gati për një mundësi të mirë për të hyrë në botën e motorsportit? Auto Club Albania në bashkëpunim me Motorsport UK do të organizojnë një webinar online për trajnimin e marshallëve të kartingut. Trajnimi do të zhvillohet në datën 6 Gusht...
Faleminderit të gjithë pilotëve, klubeve, FASK-ut, zyrtarëve, bashkëpunëtorëve, partnerëve, sponsorave dhe fansave që ishin pjesë e Edicionit të 8-të të kësaj gare ndërkombëtare. Takohemi në gara dhe evente të tjera
Faleminderit të gjithë pilotëve, klubeve, FASK-ut, zyrtarëve, bashkëpunëtorëve, partnerëve, sponsorave dhe fansave që ishin pjesë e Edicionit të 8-të të kësaj gare ndërkombëtare. Takohemi në gara dhe evente të tjera
  Këshilli Botëror i Motorsportit zhvilloi takimin e dytë të vitit 2022 në Paris në fund të qershorit. Takimi u organizua nga Presidenti i FIA-s, Z. Mohammed Ben Sulayem, së bashku me Zv/Presidentin e FIA-s për Sportin, Z. Robert Reid...
Sekretari i Përgjithshëm i Auto Club Albania, Z.Eridon Lameborshi dhe piloti i SpeedHunters Albania, Julian Sami të ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV Ora për të folur në lidhje me garën ndërkombëtare Hill Climb “Trofeu Skënderbej” 2022. Për...
Kualifikueset – 18 Qershor – 11:00-19:00 Finalja – 19 Qershor – 15:00 Regjistrohuni këtu: https://aca.al/aca-digital-motorsport-cup-2022/ Formati i garës 10 pilotët që do të regjistrojnë kohët më të mira gjatë kualifikueseve, do të kalojnë në fazën finale. Në fazën finale do të zhvillohen dy bateri...
Spektakël, emocione dhe diferenca me të qindat e sekondës. Kjo ishte panorama që prodhoi Edicioni i 8-të i garës ndërkombëtare në disiplinën Hill Climb. E vetmja garë që zhvillohet në Shqipëri e regjistruar në kalendarin e FIA-s dhe e...

Artikujt e Fundit