Aktivitete Page 10

Aktivitete

Makina që “fluturojnë” në një lartësi mbi 4000 metra mbi nivelin e detit, kthesa 360 gradë, adrenalinë pa kufi dhe pamje mahnitëse. FIA sjell përmbledhjen javore të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Dhe bëhet fjalë për “FIA...
Në këtë edicion të parë, organizatorët kanë menduar që biletat të jenë pa pagesë duke krijuar mundësinë që të ketë sa më shumë spektatorë për të ndjekur garat e këtij eventi. Faqja zyrtare e kompeticionit, “fiamotorsportgames.com”, bën të ditur...
Të rritesh me një shok fëmijërie, të kesh të njëjtat pasione, të përjetosh së bashku çdo gjë, ndërsa duhet të hyjnë në lojë të qindat e sekondës për të ndarë dy miq. Për pak minuta, Indri Hoxha dhe Frenkli...
Më 25 Shtator 2019, Audi publikoi një studim për emocionet dhe qëndrimet e njerëzve ndaj drejtimit autonom të automjeteve. Në total janë intervistuar 21.000 njerëz nga nëntë shtete: Kinë, Francë, Gjermani, Itali, Japoni, Koreja e Jugut, Spanjë, Mbretëria e...
Shqipëria do të përfaqësohet për herë të parë në një Kampionat Botëror siç është “FIA Motorsport Games”. Në kompeticionin më të ri ndërkombëtar të FIA-s që zhvillon edicionin e tij të parë këtë vit në Romë më 1-3 Nëntor,...
FIA ka publikuar sot videon përmbledhëse të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Bie në sy gara e radhës e FIA Cross Country Rally World Cup e zhvilluar në Marok ku pjesëmarrës ishte ish-kampioni dy herë i Formula...
Automobile Club Albania që është anëtare me të drejta të plota e FIA-s, mori pjesë edhe këtë vit me ekipin e vet të asistencës rrugore në Konkursin Evropian “Road Patrol Training for Excellence 2019”.Ben Burda, Gazmend Brahimi dhe Marin...
Ka nisur sot edicioni i 4-rt i “Tirana Auto Sallon 2019”. Një event ku do të gjeni gjithçka, nga modelet më të reja të automjeteve që do të shfaqen në panair, te Automotive Forum, shorte, spektakël me makina dhe...
FIA po bashkëpunon me Federatën Ndërkombëtare të Motoçiklizmit (FIM) për një numër projektesh për sigurinë aktuale dhe për të ardhmen.Dy organet drejtuese janë bashkuar së fundmi për të zhvilluar një standard të ri bojërash që përdoren në pistë, duke...
Kampionati Zyrtar Go-Kart 2019 po bëhet gjithmonë e më shumë interesant, emocionues dhe tërheqës, ndërsa vazhdon të shtohet javë pas jave numri i pjesëmarrësve dhe kategorive. Fundjavën e kaluar u zhvillua gara e 4-t e kampionatit në pistën e...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis