Karting Slalom/ Dy të rinj do të përfaqësojnë Shqipërinë në FIA Motorsport Games 2022

0
52

Nensi Vathi dhe Aleksandros Begolli do të përfaqësojnë Shqipërinë në disiplinën e Karting Slalom në FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor 2022 në Marsejë, Francë.

Femra – Renditja e tre vendeve të para

1.Nensi Vathi – 01:51.95

2.Semina Bakalli – 02:58.09

3.Kiara Rihan – 03:10.25

 

Meshkuj – Renditja e tre vendeve të para

1.Aleks Begolli – 01:37.01

2.Noel Sulmina – 01:37.46

3.Ilvan Shkëmbi – 01:44.53

Falenderojmë të gjithë vajzat dhe djemtë pjesëmarrës në ACA Karting Slalom Cup dhe i urojmë suksese dy fituesve në kompeticionin ndërkombëtar FIA Motorsport Games 2022.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here