Shqipëria me katër pilotë në FIA Motorsport Games 2022

0
64

Shqipëria do të përfaqësohet nga katër pilotë në tre disiplina të ndryshme në Edicionin e 2-të të kompeticionit botëror, FIA Motorsport Games 2022 që do të zhvillohet më 26-30 Tetor në Marsejë, Francë.

Cross Car Senior – Gentjan Shaqiri

Karting Slalom – Nensi Vathi dhe Aleksandros Begolli

Esports – Andri Gjoka

Shqipëria ishte e pranishme edhe në Edicionin e 1-rë të FIA Motorsport Games që u zhvillua në 2019-ën në Itali duke u përfaqësuar nga dy të rinj në disiplinën e Karting Slalom.

#GaropërShqipërinë

Për më shumë informacion, vizitoni faqen zyrtare të eventit

https://www.fiamotorsportgames.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here