Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019/ Video spektakolare me kamera GoPro

0
247

Automobile Club Albania zhvilloi edicionin e 6-të të garës Hill Climb “Trofeu Skënderbej 2019” në Shtator të këtij viti. Një event ku morën pjesë 25 pilotë në Kategorinë Pro dhe 13 në Kategorinë Promo. Këtë vit, ishte hungarezi Laszlo Szasz që fitoi duke regjistruar kohën 2:12.009, i ndjekur nga shqiptari i Kosovës, Bardhyl Canolli me kohën 2:18.692, ndërsa në vend të tretë u pozicionua malazezi Vasilije Jaksiç me kohën 2:21.369. Më sipër video e realizuar me kamera GoPro e vendosur në makinën Volkswagen Lupo të Valon Mehmetit, një prej pilotëve të Kosovës që morën pjesë në këtë garë. Shijoni videon e veçantë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here