FIA Racing News #29/ Alonso në Cross Country, Hamilton i pandalshëm

0
177

FIA ka publikuar sot videon përmbledhëse të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Bie në sy gara e radhës e FIA Cross Country Rally World Cup e zhvilluar në Marok ku pjesëmarrës ishte ish-kampioni dy herë i Formula 1, Fernando Alonso. Ndërsa në garën e radhës të Formula 1 të zhvilluar në Japoni, në vend të parë renditet Valtteri Bottas i ndjekur nga Vettel dhe Hamilton. Në renditjen e përgjithshme, Hamilton është i sigurt në rrugën drejt titullit kampion. Shijoni videon!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here