FIA Racing News #20/ Një video plot adrenalinë

0
249

Një javë e mbushur me adrenalinë. Përmbledhja e FIA-s për garat e zhvilluara fundjavën e kaluar shijohet me një frymë. Në Poloni u zhvillua gara e 9-të e Kampionatit Evropian “Hill Climb” ku dy pilotë, Christian Merli dhe Simone Faggioli udhëheqin së bashku renditjen e kampionatit me nga 200 pikë. Në pjesën e dytë përmbledhja e garës së radhës të Formula 1 në Hockenheim në Gjermani. Një garë dramatike për shkak të kushteve të motit ku në fund fiton Max Verstappen i Red Bull i ndjekur nga Vettel dhe Kvyat. Ndiqni videon…

FIA.com
Facebook
Instagram
Twitter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here