Ekipi kuqezi hap paradën e FIA Motorsport Games, ndiqni videon

0
244

Shqipëria për herë të parë merr pjesë në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games. Ekipi kuqezi i përbërë nga dy pilotë të rinj, Alexia Karaguni dhe Kristofor Mjeshtri, do të garojnë në disiplinën Karting Slalom. Kompeticioni ka nisur dje me ceremoninë hapëse ku është zhvilluar një paradë spektakolare, të cilën e ka hapur pikërisht ekipi kuqezi. Në videon më sipër, pas minutës së 20, mund të ndiqni parakalimin e dy pilotëve shqiptarë. Momente që do të mbeten në histori…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here