“Të Sigurt mbi Dy Rrota”/ Shkolla “Naim Frashëri” fiton Finalen e Fierit

0
594

Entuziazëm, emocione, argëtim dhe edukim për sigurinë rrugore.

Vazhdon gara për të përcaktuar të gjitha shkollat finaliste që do të marin pjesë në finalen e madhe të Edicionit të 11-të të Konkursit Kombëtar Edukativ “Të Sigurt mbi Dy Rrota” që do të zhvillohet më 14 Maj në Tiranë.

Konkursi ka vazhduar sot me Finalen e Fierit

Në përfundim të Finales, në tre vendet e para u renditën shkollat:

1.Naim Frashëri

2.100 Vjetori i Pavarësisë

3.Mark Dashi

Si në çdo qytet, përpara eventit, punonjës të Policisë Rrugore kanë dhënë këshilla për fëmijët në lidhje me Sigurinë Rrugore.

Konkursi do të vazhdojë javën e ardhshme me Finalet e radhës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here