RACING NEWS #18/ Një video për të mos u humbur…

0
291

Si çdo fillim jave, FIA ka shpërndarë dje për publikun videon e radhës me përmbledhjen e garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar nëpër Botë. Në garën e radhës në kampionatin “ABB Formula-E” që u zhvillua në Nju Jork, ishte Sebastian Buemi me Nissan që u nis i pari dhe arriti të fitonte. Formula 3 dhe Formula 2 janë gjithashtu të pasqyruara në videon e mëposhtme. Për të kulmuar me suksesin e 6-të të Luis Hamilton në shtëpinë e tij në Silverstone në Britaninë e Madhe. Tashmë, titulli për të është shumë pranë. Shijoni videon…

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here