Parakalimi i ekipit kuqezi në FIA Motorsport Games transmetohet në RTSH

0
87

Pjesëmarrja e Shqipërisë për herë të parë në një Kampionat Botëror motorsporti siç është FIA Motorsport Games ishte një ngjarje historike që gjeti pasqyrim në mediat tona. Parakalimi i ekipit kuqezi të përbërë nga Kristofor Mjeshtri dhe Alexia Karaguni në ceremoninë hapëse të kompeticionit, u transmetua edhe në emisionin e RTSH-së, dedikuar garave të Formula 1 dhe Moto Gp, “Shtëpia e Motorëve”. Më sipër mund të ndiqni videon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here