Hill Climb “Trofeu Skënderbej” 2022/ Kronika e transmetuar në Ora News

0
581

Spektakël, emocione dhe diferenca me të qindat e sekondës. Kjo ishte panorama që prodhoi Edicioni i 8-të i garës ndërkombëtare në disiplinën Hill Climb. E vetmja garë që zhvillohet në Shqipëri e regjistruar në kalendarin e FIA-s dhe e vlefshme për Kampionatin e Zonës Sportive të Evropës Qendrore (CEZ-FIA) në disiplinën e Hill Climb.

Për të tretin vit me radhë, në renditjen e përgjithshme, në vend të parë u pozicionua hungarezi Laszlo Szasz me kohën më të mirë 2:13.063 të regjistruar në sesionin e parë të garës. Pas tij u rendit piloti kosovar Gazmend Demolli me kohën 2:19.630 dhe në vend të tretë Valdet Kaqandolli me Suzuki Swift me kohën 2:26.358.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here