FIA Racing News #26/ Java e kartingut dhe Rrally-t

0
176

Fundjavën e kaluar ishte radha e Kampionatit Botëror të Kartingut me garën që u zhvillua në Lonato në Itali ku Marijn Kremers u shpall kampion. Garë emocionuese u zhvillua edhe për FIA Karting Academy Trophy ku fitoi Kajus Siksnelis. Pamje spektakolare vijnë edhe nga Rrally Cup në Japoni dhe gara e fundit e Formula 1 në pistën spektakolare të Singaporit me vendin e parë dhe të dytë me Vettel dhe Leclerc. Shijoni videon…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here