FIA Racing News #21/ Rrally, Schumacher dhe Hamilton që “bën magji”…

0
220

Keni nevojë për pak adrenalinë të vërtet dhe sekuenca spektakolare në këtë fillim jave. Atëherë, ndiqni videon përmbledhëse të garave që u zhvilluan fundjavën e kaluar. Emocionet e sfidës së radhës të Kampionatit Botëror Rrally që u mbajt në Finlandë janë të shumta ku në video keni mundësinë të shijoni momentet më të bukura. Gjithashtu, FIA sjell edhe përmbledhjen e garave të radhës në Rrallycross, Formula 3 dhe Formula 2. Në këtë të fundit, vendi i parë në Budapest i takon Mick Schumacher që është në gjurmët e të atit. Në fund, gara për tu mbajtur mend e Luis Hamilton që fiton çmimin e Madh të Hungarisë falë strategjisë së suksesshme të skuderisë Mercedes…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here