MotorSporti

Nga rrugët e ngushta dhe me gurrë nëpër fshatrat e Spanjës, te rrugicat nëpër pyjet e Kinës, te pista e FIA World Touring Car Cup në Japoni, apo garat me simulator nëpërmjet ekraneve që janë kthyer në trend, FIA...
Këtë fundjavë do të zhvillohet në Romë edicioni i parë i Kampionatit Botëror “FIA Motorsport Games”. Në këtë kompeticion të rëndësishëm ndërkombëtar do të marrë pjesë edhe Shqipëria. Automobile Club Albania që është anëtar i FIA-s dhe organi përgjegjës...
Edhe tre ditë na ndajnë nga pjesëmarrja historike e Shqipërisë në një Kampionat Botëror siç është FIA Motorsport Games që këtë vit do të zhvillojë edicionin e parë të tij në datat 1-3 Nëntor në Romë. Radio Televizioni Shqiptar...
Shqipëria do të marrë pjesë për herë të parë në një Kampionat të rëndësishëm Botëror siç është FIA Motorsport Games që këtë vit do të zhvillojë edicionin e parë në data 1-3 Nëntor në Romë. Flamuri kuqezi do të...
“Takohemi vitin tjetër, këtë herë nuk kishit shanse për titullin”. Kjo ishte shprehja që Indri Hoxha kishte më shumë përzemër të dielën në drekë pasi u mbyll edhe gara e 6-të dhe e fundit e Kampionatit Kombëtar të Kartingut...
Shqipëria do të marrë pjesë për herë të parë në një Kampionat Botëror siç është FIA Motorsport Games që do të zhvillojë edicionin e parë të tij në datat 1-3 Nëntor 2019 në Romë. Ekipi kuqezi i përbërë nga...
Në këtë edicion të parë, organizatorët kanë menduar që biletat të jenë pa pagesë duke krijuar mundësinë që të ketë sa më shumë spektatorë për të ndjekur garat e këtij eventi. Faqja zyrtare e kompeticionit, “fiamotorsportgames.com”, bën të ditur...
Të rritesh me një shok fëmijërie, të kesh të njëjtat pasione, të përjetosh së bashku çdo gjë, ndërsa duhet të hyjnë në lojë të qindat e sekondës për të ndarë dy miq. Për pak minuta, Indri Hoxha dhe Frenkli...
Shqipëria do të përfaqësohet për herë të parë në një Kampionat Botëror siç është “FIA Motorsport Games”. Në kompeticionin më të ri ndërkombëtar të FIA-s që zhvillon edicionin e tij të parë këtë vit në Romë më 1-3 Nëntor,...
Kampionati Zyrtar Go-Kart 2019 po bëhet gjithmonë e më shumë interesant, emocionues dhe tërheqës, ndërsa vazhdon të shtohet javë pas jave numri i pjesëmarrësve dhe kategorive. Fundjavën e kaluar u zhvillua gara e 4-t e kampionatit në pistën e...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis