MotorSporti Page 14

MotorSporti

Kampionati Botëror ABB FIA Formula E rikthehet në Kili për herë të tretë në histori, ndërsa iniciativa e FIA-s, “Girls on Track” do të jetë prezente për herë të parë në çmimin e Santiagos në datat 17 dhe 18...
Ka nisur zyrtarisht sot në Tiranë, eventi më i rëndësishëm i motorsportit i mbajtur ndonjëherë në vendin tonë. FIA Sport Regional Congress 2019 do të zhvillohet gjatë këtyre tre ditëve në Shqipëri ku pritësi i këtij eventi është Automobile...
Vetëm dy ditë na ndajnë nga eventi më i rëndësishëm i motorsportit që është zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri. FIA Sport Regional Congress 2019 do të mbahet për herë të parë në vendin tonë. Eventi do të kulmojë me FIA...
Automobile Club Albania do të bëjë të mundur organizimin për herë të parë në Shqipëri të FIA Sport Regional Congress 2019. Eventi më i rëndësishëm i motorsportit i mbajtur ndonjëherë në vendin tonë, do të nisë të enjten në...
Një muaj më parë, Shqipëria hapi një faqe të re historike duke u përfaqësuar për herë të parë në një Kampionat Botëror motorsporti si FIA Motorsport Games që zhvilloi edicionin e tij të parë në Romë më 1-3 Nëntor...
Dy ditë më parë, FIA dhe 240 klubet anëtare të saj mbështetën Ditën Botërore të Përkujtimit të Viktimave të Trafikut Rrugor (WDR) me mesazhin “Jeta nuk është një pjesë makine”. E krijuar nga Federata Evropiane e Viktimave të Trafikut Rrugor...
Një pasion i lindur, shumë sakrifica dhe sfida për të kaluar, ndërsa në fund ka një...shpërblim. Kampionët e edicionit të 2-të të Kampionatit Kombëtar Go-Kart 2019 shijuan emocionet e çmimeve pas një kompeticioni me rivalitet dhe të luftuar fort...
Automobile Club Albania mbylli disa javë më parë edicionin e 2-të të Kampionatit Kombëtar Go-Kart 2019, ndërsa fundjavën e kaluar u organizua edhe ceremonia e dhënies së çmimeve për kampionët. Një kompeticion i suksesshëm ku morën pjesë rreth 40...
Duket se ka ardhur momenti për ndryshime të rëndësishme dhe rrënjësore në Formula 1. Pas miratimit dhe publikimit të paketës së re të rregulloreve që do të hyjnë në fuqi nga viti 2021, Formula 1 ka njoftuar dy ditë...
Automobile Club Albania zhvilloi edicionin e 6-të të garës Hill Climb “Trofeu Skënderbej 2019” në Shtator të këtij viti. Një event ku morën pjesë 25 pilotë në Kategorinë Pro dhe 13 në Kategorinë Promo. Këtë vit, ishte hungarezi Laszlo...

Artikujt e Fundit