Aktivitete Page 16

Aktivitete

Pas një prezantimi të suksesshëm për tre vite me radhë, FIA rikthehet me festivalin me famë botërore me ekspozitën për F1 dhe “WRC Hall of Fame”, si edhe me shfaqjen e makinave, të rejat e sigurisë dhe për të...
Nga garat në pistë asfalti, te ato me dhe apo te përplasjet e forta në garat “Track”. Një fundjavë emocionuese me shumë adrenalinë, spektakël dhe emocione të forta. FIA nëpërmjet “Racing News #17” sjell si çdo javë përmbledhjen e...
Më 3 korrik 2019, “Euro NCAP” publikoi vlerësimet e sigurisë për gjashtë automjete të reja. Katër prej tyre kanë arritur të sigurojnë pesë yje në testin e sigurisë: modeli Tesla 3, Skoda Skala e re, Mercedes-Benz B-class dhe modeli...
Falë “IMPACT Connected Car”, FIA Region I mbledh fillestarët që kërkojnë të “përçajnë” sektorin e lëvizshmërisë.Si partner korporativ i projektit, FIA Region I mund të rrisë ndërgjegjësimin e ndërmarrjeve të reja për disa kërkesa kryesore për të rejat në...
Marsin e kaluar, Klubi i Automobilit të Spanjës (RACC) publikoi raportin me titull: “Le të kthejmë Barcelonën në një shembull të lëvizshmërisë”, duke përcaktuar një plan me 45 propozime për përmirësimin e mobilitetit të Barcelonës.Plani synon të promovojë dhe...
Më 31 korrik të këtij viti, Klubi i Automobilit të Gjermanisë(AvD) do të festojë 120-vjetorin e themelimit. I formuar më 1899, sot Avd kujdeset për rreth 1.5 milionë konsumatorë duke i ndihmuar përsa i përket lëvizshmërisë dhe sigurisë me...
Po vuani për të gjetur parkim? E keni menduar se sa mund të shpenzoni vetëm duke u rrotulluar kot për një vend për makinën tuaj? Bëni edhe pak durim, në fund të tunelit ka dritë…Prodhuesi i automjeteve “Ford” dhe...
Dosja “dieselgate” pritet të ketë zhvillime të reja për grupin Volkswagen, por jo vetëm. Gazeta autoritare ekonomike “Handelsblatt” dhe transmetuesi publik bavarez “Bayerischer Rundfunk” kanë kryer një hetim që nxjerr fakte të reja që rëndojnë mbi AUDI-n dhe akoma...
Vera ka mbërritur dhe pushimet kanë nisur. Dhe për ti ardhur në ndihmë të gjithë atyre që parashikojnë të udhëtojnë me automjete për të shijuar pushimet e verës, është Organizata Botërore e Shëndetit që i vjen në ndihmë. OBSH...
Max Versttapen i “Red Bull” fitoi garën e djeshme në Austri. Për Hondën ishte një sukses historik, pasi për të ishte fitorja e parë në epokën e makinave hibride. Ashtu siç është bërë zakon tashmë, FIA sjell përmbledhjen e...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis