Aktivitete Page 12

Aktivitete

Një fundjavë e çmendur me shumë adrenalinë, emocione, spektakël, momente të rralla dhe një event që nuk mund të harrohet lehtë. Edicioni i 6-të i garës “Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019” u ndoq nga afër nga shumë spektatorë. Më...
Një biçikletë, një jelek të verdhë dhe një kaskë për mbrojtje. Katër nxënësit e shollës 9-vjeçare publike “Pjetër Budi” në Tiranë, Mikea Bilushi, Sara Hudhri, Fabio Kola dhe Arelt Çeço të udhëhequr nga trajneri Arian Shehu janë gati për...
Një pasion që nuk vdes kurrë. Shpejtësi, adrenalinë dhe emocione që nuk njohin limite. Klubi i Automobilit të Shqipërisë(ACA) dhe Federata Shqiptare e Sporteve të Automobilizmit(FASA) organizuan edicionin e 6-të të garës “Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019”. Këtu mund...
Kronika e transmetuar në RTSH për garën “Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019” që do të zhvillohet në datat 7 dhe 8 Shtator në Krujë. Pjesëmarrje masive pilotësh në një event ku spektakli është i garantuar. Shikim të këndshëm…
Vetëm një javë na ndajnë nga starti i garës Hill Climb Trofeu Skënderbej 2019 që do të zhvillohet në datat 7-8 Shtator në Sarisalltik në Krujë. Gara është e vlefshme për Kampionatin Hill Climb të Zonës së Evropës Qendrore...
Aksidentet rrugore dhe sjellja e drejtuesve të mjeteve apo pasagjerëve po kthehet në shqetësim në Holandë. Më 5 gusht, Instituti i Kërkimeve Shkencore Holandeze për Sigurinë Rrugore(SWOV) publikoi raportin vjetor të aksidenteve rrugore me vdekje që kanë ndodhur në...
Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) ka publikuar përmbledhjen e momenteve më të bukura të garave të fundjavës së kaluar. Fragmentet më kulminante të Kampionatit Botëror FIA Rrally, Kampionatit Evropian FIA Drag Racing dhe Kampionatit FIA Asia Pacific Rrally vijnë...
Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit(FIA), e cila është edhe organizatorja e Formula 1, ka zbuluar për publikun pamjen e makinës së garave për vitin 2021. Tashmë, ka një imazh dixhital dhe përshtypjesh të para se si do të duket 1-vendëshja...
“FIM Women” në Komisionin e Motoçiklizmit, në bashkëpunim me FIA Women, bashkuan forcat javën e kaluar për konferencën e parë të mbajtur ndonjëherë për femrat në motor sport. Konferenca e zhvilluar në Vierumaki në Finlandë, mblodhi së bashku më...
Nëse do të ndodheni në gadishullin e Monterey në Kaliforni në këtë periudhë të vitit ku po organizohet “Car week”, nuk duhet të humbisni dy evente: “Konkursin e Elegancës” dhe “The Quail, a Motorsports Gathering”. Nëse për të parin...

Artikujt e Fundit

php shell hacklink hacklink satışı hacklink panel youtube video indir youtube video download wso shell indoxploit shell istanbul evden eve nakliyat hacklink Google bedava bonus canlı bahis deneme bonusu canlı bahis bostancı escort 1xbet sex hattı kayseri escort eryaman escort mersin escort adana escort bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri bahis siteleri betpas supertotobet süperbahis