Lajme dhe Ngjarje

FIA dhe Formula 1 shpallin një partneritet të ri, të quajtur Grid Kids

Formula 1, kampionati më i rëndësishëm i botës së motorsportit, së bashku me FIA-n, kanë kënaqësinë të shpallin një partneritet të ri, të quajtur Grid Kids, për ta bërë ceremoninë para garave më të rëndësishme …

më shumë

FIA CEZ CHAMPIONSHIP 2017 / PRIZE GIVING CEREMONY

Muajin e kaluar, Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit (FIA) organizoi në kryeqytetin e Austrisë (Vjenë) ceremoninë e ndarjes së Çmimeve për fituesit e kampionatit “FIA CEZ Championship 2017”. Ky kampionat përfshin vendet e Europës Qendrore, ku …

më shumë

Felipe Massa merr Kryesinë e CIK-FIA

Pas mbajtjes së Asamblesë së Përgjithshme të FIA-s të premten, më 8 dhjetor 2017, në Paris, është shpallur emri i Presidentit të ri të Komisionit Ndërkombëtar të Kartingut të FIA-s. Braziliani Felipe Massa do të …

më shumë

FIA / Kampionët e motorsportit për vitin 2017 kurorëzohen në Pallatin e Versajës

Fituesit e Kampionateve të organizuar nga FIA (Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit) për vitin 2017 janë kurorëzuar në një ceremoni madhështore të dhënies së “Çmimeve FIA 2017” në Pallatin e Versajës në Paris. Pika kulmore e …

më shumë

Road safety award for Automobile Club Albania

On 20 May, the Automobile Club Albania (ACA) received the European Road Safety Charter’s Excellence in Road Safety Award for best practices. For the 2016 awards, the Charter had chosen to award actions on youth and innovation.

Selected from nearly 100 entries, the ACA education campaign targeted children from 5 to 12 years old and included the broadcasting of a series of cartoons on national TV channels, in schools and in kindergartens…

më shumë

Deklaratë për shtyp

Automobile Club Albania (ACA) në bashkëpunim me Federatën e Autosporteve të Kosovës (FASK) mbajtën në datat 27 dhe 28 Shtator trofeun “Kruja Hill Climb” e vlefshme për Kampionatin Kombëtar të Shqipërisë, Kampionatin Kombëtar Eurogoma të Kosovës si dhe e regjistruar si FIA International Sanctioned Event me nr. 1.00033611 në Kalendarin Ndërkombëtar Sportiv.

më shumë

Trofeu i Karting 2014 CIK-FIA: është koha e sfidës!

Trofeu CIK-FIA Karting Academy feston 5 vjetorin përmes një kompeticioni unik global që vë përballë njëri tjetrit konkurrentët më të rinj pilotë nga shtete të ndryshme në vitin 2014. Ky vit është i destinuar të …

më shumë

Z. Jean Todt, viziton Shqipërinë me ftesë të Klubit Shqiptar të Automobilit

Presidenti i FIA-s Jean Todt viziton Shqipërinë për të promovuar sigurinë rrugore. Është hera e parë që vendi ynë pret një personalitetet të një rangu kaq të lartë si Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit …

më shumë